IT Informācijas tehnoloģijas ikdienā kļūst ierastākas.

Ja kādreiz mēs lietojām telefonus ar ciparripu, datori aizņēma vairākas telpas un pat mājas, tad tagad jebkurš vienkāršs viedtālrunis pārspēj 20-30 gadu vecas telefona centrāles iespējas.

Varētu teikt - dzīve paliek vienkāršāka, sniedz plašākas iespējas, ļauj iegūt jaunu informāciju. Mēs ātri pierodam pie jaunā, jo saprotam, ka tas sniedz jaunas iespējas. Taču vienlaikus tehnika paliek sarežģītāka, un nereti rodas situācijas, kad nepieciešama speciālista iejaukšanās.

 

  Sveicināti!

Ivo Tukris     Esmu Ivo Tukris - datorspeciālists ar vairāk nekā 20 gadu stāžu IT nozarē. Esmu ieguvis profesionālo bakalaura grādu informācijas tehnoloģijās (programmēšanas inženieris), kā arī inženierzinātņu maģistra grādu informācijas tehnoloģijās. Savulaik esmu piedalījies pirmā visu Latviju aptverošā datortīkla izveidē Latvijas pastā, gan darbojies apdrošināšanas nozarē kā IT atbalsta speciālists. Darbojoties ar cilvēkiem, svarīgi ir izprast to problēmas, piedāvāt risinājumus, turklāt - risinājumus, kas nav dārgi, bieži vien balstīti uz bezmaksas programmatūras izmantošanu, kā arī nepieciešamības gadījumā veikt pašam programmēšanas darbus. Jo visi jau mēs vēlamies, lai izmaksas būtu mazākas, bet ieguvums - lielāks. Ne vienmēr tas ir iespējams, taču - savā pieredzē esmu atradis daudzus risinājumus dažādām problēmām.

     Kā viena no pamatlietām katram no mums ir dators. Šobrīd jau gandrīz katrā mājā tāds ir, un parasti viss ir kārtībā līdz tam mirklim, kad tas kļūst aizvien lēnāks, brīžiem sastingst un liekas - tūlīt pazudīs viss mans darbs, fotogrāfijas, mūzika...

     Tas ir pavisam normāli, ja laiku pa laikam tā notiek, un līdzīgi, kā mēs reizi gadā apmeklējam automašīnas tehnisko apskati, tā arī datoram tāda ir nepieciešama. Līdzīgi, kā laikā nenomainīta dzensiksna var nodarīt kaitējumu automašīnai vairāku simtu eiro vērtībā, tā arī dažreiz neiztīrīts ventilators procesoram, var radīt problēmas datoram.

     Tiesa gan - lielākās problēmas parasti rodas no tā, kā mēs lietojam datortehniku. Bieži vien uzstādot kādu programmu, "komplektā" saņemam kādu pilnībā nevajadzīgu programmu, tās uzkrājas, netiek noņemtas, un ar katru dienu dators kļūst aizvien lēnāks un lēnāks. Arī iegadājoties jaunu datoru tas parasti ir vien nokomplektēts ar operētājsistēmu, bet nav pilnībā nemaz konfigurēts. It kā jau viss darbojas - taču - parasti tad šīs minētās problēmas ar datortehniku rodas ātrāk. Cenšoties pašiem uzstādīt un atrast risinājumu, ne vienmēr tas būs tas labākais un optimālākais.

    Jautāsiet - ko darīt, lai šo problēmu nebūtu? Es teiktu - ievērojiet dažus principus, un speciālista iejaukšanās būs vajadzīga retāk.

  • Neuzstādi datorā neko lieku, ja vien pavisam skaidri zini, ka Tev šo programmu tiešām vajag.
  • Neatver interneta lapas, kuras Tev patiešām nav nepieciešamas.
  • Neturi datora tuvumā daudz papīra, Nav ieteicami mīkstie grīdas segumi. Ja no tā nevar izvairīties - laiku pa laikam atvieno datoru no vadiem un ar saspiestā gaisa baloniņu (piemēram - šādu) izpūt putekļus no tā. Nelieto putekļusūcēju gaisa sūkšanas režīmā!
  • Regulāri lieto datora diska sakopšanas un ļaundabīgās programmatūras likvidēšanas rīkus (piemēram - Malwarebytes, Auslogic disk defrag u.c.).

     Bet, ja nu tomēr esat nonākuši situācijā, kad nepieciešams speciālists - zvaniet (29418079), rakstiet (This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.) un kopīgi atradīsim risinājumu.

     Ja esat draugiem.lv portāla lietotājs - varat izmantot iespēju piedalīties domubiedru grupā "Datori un ar tiem saistītās problēmas", kura šobrīd ir aktīvākā un lielākā datorjomā šai portālā. Tās lietotāju skaits šobrīd pārsniedz 4800 biedru, diskusiju skaits - pāri par 8700. Tāpat ieteiktu pievienoties lapai "Datorpalīdzība" un varbūt atradīsi kādu labu padomu, kas Tev var palīdzēt.

Veiksmi!
Ivo Tukris

Izstrādāja:www.smaidi.lv
V 0.4.